en ar
ar en
1398/9/10
25بازدید
پرینتprint

به مناسبت گرامیداشت هفته معلولان صورت گرفت؛ تشریح ویژه برنامه های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و سلامت محور منطقه 10 پایتخت

شهردار منطقه 10 از اجرای ویژه برنامه های گرامیداشت هفته معلولان با شعار "ارتقای مشارکت افراد دارای معلولیت، برای رهبری امور و تصمیم گیری" از نهم تا پانزدهم آذرماه سال جاری در سطح منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، حسین بحیرائی با تاکید بر لزوم آگاه سازی جامعه در خصوص توجه به افراد دارای معلولیت افزود: با توجه به تاکید شهردار تهران و شورای اسلامی شهر تهران به معلولین و در راستای تحقق مناسب سازی معابر و ساختمان های عمومی شهرداری، تقویت روحیه، توانمندسازی و رسیدگی به مشکلات و مسائل آنان یکی از دغدغه های مدیریت شهری در منطقه است که مستلزم همکاری جدی و همه جانبه تمامی دستگاه های ذیربط است.

بحیرائی با اشاره به تحقق فرصت ها، عدالت اجتماعی و دسترسی برابر به منظور شکوفایی استعداد افراد داری معلولیت و ایجاد جامعه فعال و پویا و دور از تبعیض بیان کرد: بر اساس شیوه نامه ابلاغی از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و به مناسبت هفته گرامیداشت معلولان با همکاری مراکز ذیربط  و ده ها برنامه در قالب اجرای برنامه های فرهنگی، همایش، ویژه برنامه دوشنبه ورزشی با اجرای برنامه هایی از قبیل طراحی ورزش، برپایی میز خدمت، اجرای بازی، برپایی غرفه های سرگرمی و آموزشی، بازدید از منازل، مدارس و مراکز نگهداری از افراد دارای معلولیت، برپایی نمایشگاه دستاوردهای اعضای کانون، تکمیل و توسعه کانون معلولان، چهارشنبه های معلولان با اجرای بازی های نشاط آور، سینما سلامت، ارائه خدمات سلامت محور، نشست های کانون معلولان  و ... برگزار خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: با مشارکت انجمن خانواده ناشنوایان ایران به منظور تسلط پرسنل شهرداری تهران به زبان اشاره و افزایش پاسخگویی پرسنل به خانواده ناشنوایان کارگاه آموزشی زبان اشاره به صورت خصوصی ویژه 10 نفر از پرسنل و کارگاه آموزشی با موضوع نحوه تعامل و ارتباط مطلوب با افراد دارای معلولیت ویژه رانندگان سامانه حمل و نقل شهری نیز اجرایی می شود.

بحیرائی در خاتمه گفت: به منظور افزایش تعامل و ارتباط موثر شهروندان با استفاده از ظرفیت های موجود کارگاه ها و کلاس های آموزشی سلامت محور با حضور افراد دارای معلولیت و شهروندان در سرای محلات و مراکز تحت پوشش منطقه برگزار خواهد شد.